Після перших кроків з орієнтування у ситуації з’являється можливість почати адаптуватися родині до нової ситуації.
Що таке родина та як вона функціонує?
Роди́на — соціальна група, яка складається з людей, які зазвичай перебувають у шлюбі, їхніх дітей та інших осіб, поєднаних родинними зв’язками з подружжям, кровних родичів, і здійснює свою життєдіяльність на основі спільного економічного, побутового, морально-психологічного укладу, взаємної відповідальності, виховання дітей.
Структура, яка допомагає функціонувати родині:
При зміні структури змінюються взаємини у родині. Кожна частина структури потребує адаптації до нових умов життя.
Що таке адаптація?
Адаптація — (лат. Adapto — пристосування) процес пристосування до мінливих умов зовнішнього середовища, спрямований на збереження стабільності організму окремої людини та родини.
Види адаптації в умовах ізоляції:
- Фізіологічна — пристосування організму людини до нових умов існування.
- Психологічна — пристосування людини до вимог соціуму та власних бажань. Засвоєння та зміна традицій соціальної групи та прийнятих тут цінностей.
- Соціальна — процес активного пристосування людини до умов соціального середовища; спосіб взаємодії конкретної людини зі своїм соціальним оточенням.
- Професійна – пристосування людини до вимог професії, засвоєння їм виробничо-технічних і соціальних норм поведінки, необхідних для виконання трудових функцій та до нових для нього умов праці.
- Навчальна — пристосування дитини до нових вимог навчання та соціальних норм поведінки, необхідних для засвоєння знань.
Процес адаптації має певні послідовні етапи:
Рухаючись крок за кроком по етапах процесу адаптації можливо відновити стабільність у родині в умовах ізоляції.
Автор: практичний психолог Ольга Мала